ZNF280A Polyklonaler Antikörper
ZNF280A Polyklonal Antikörper für WB, ELISA
Wirt / Isotyp
Kaninchen / IgG
Getestete Reaktivität
human, Maus, Ratte
Anwendung
WB, ELISA
Konjugation
Unkonjugiert
Kat-Nr. : 31903-1-AP
Synonyme
Geprüfte Anwendungen
| Erfolgreiche Detektion in WB | K-562-Zellen, Mausnierengewebe, Rattennierengewebe |
Empfohlene Verdünnung
| Anwendung | Verdünnung |
|---|---|
| Western Blot (WB) | WB : 1:500-1:2000 |
| It is recommended that this reagent should be titrated in each testing system to obtain optimal results. | |
| Sample-dependent, check data in validation data gallery | |
Produktinformation
31903-1-AP bindet in WB, ELISA ZNF280A und zeigt Reaktivität mit human, Maus, Ratten
| Getestete Reaktivität | human, Maus, Ratte |
| Wirt / Isotyp | Kaninchen / IgG |
| Klonalität | Polyklonal |
| Typ | Antikörper |
| Immunogen | ZNF280A fusion protein Ag35942 |
| Vollständiger Name | zinc finger protein 280A |
| Berechnetes Molekulargewicht | 60 kDa |
| Beobachtetes Molekulargewicht | 50 kDa |
| GenBank-Zugangsnummer | BC053901 |
| Gene symbol | ZNF280A |
| Gene ID (NCBI) | 129025 |
| Konjugation | Unkonjugiert |
| Form | Liquid |
| Reinigungsmethode | Antigen-Affinitätsreinigung |
| Lagerungspuffer | PBS with 0.02% sodium azide and 50% glycerol |
| Lagerungsbedingungen | Bei -20°C lagern. Nach dem Versand ein Jahr lang stabil Aliquotieren ist bei -20oC Lagerung nicht notwendig. 20ul Größen enthalten 0,1% BSA. |
Hintergrundinformationen
Zinc finger proteins are the largest transcription factor family in the human genome and play a significant role in regulating and managing gene expression, including development, differentiation, metabolism, and autophagy (PMID: 18253864; 27411336). Zinc finger protein 280A (ZNF280A, also known as SUHW1, ZNF280, and ZNF636) is a member of the zinc-finger protein family, carrying two consecutive Cys2His2 zinc finger domains (PMID: 33414445). Cys2-His2 (C2H2) zinc finger domains (ZFs) were originally identified as DNA-binding domains, and uncharacterized domains are typically assumed to function in DNA binding (PMID: 18253864).
Protokolle
| PRODUKTSPEZIFISCHE PROTOKOLLE | |
|---|---|
| WB protocol for ZNF280A antibody 31903-1-AP | Protokoll herunterladen |
| STANDARD-PROTOKOLLE | |
|---|---|
| Klicken Sie hier, um unsere Standardprotokolle anzuzeigen |

